top of page

Biralarımız

DAS Dies'ale

Das Dies'ale, Amber Ale türünde bir bira. Malt doygun, karamel notaları şerbetçi otunun bitterliği ile dengelenmiş, şerbetçi otlarından gelen floral notaları da hissedebileceğiniz, el yapımı biradır. Yüzde 6.6 alkol oranına sahiptir.​

Biramızı fermentasyon bittikten sonra soğuk tankımızda 6 hafta boyunca bekletiyoruz. Durulması için dışarıdan hiç bir katkı maddesi kullanmadan, sadece yer çekiminden faydalanarak, mayanın çökmesini sağlıyoruz ve sizler için şişeliyoruz, fıçılıyoruz. Pastörizasyon ve filtreleme de kullanmadan, olduğu gibi sizlere sunulan bu el emeği bira, gövdesi ve içeriği bakımından el emeği olduğunu size hissettirecek.

Das Dies'ale ne demek? Das Dies'ale aslında Diesel, Das Dizel diye okunur, dizel motor yakıtından esinlenerek bu ismi almıştır. Yüksek alkollü ve 33'lük şişelerde olmasından dolayı, az ama fazla etkili olduğunu düşünerek bu ismi verdik. Markamızın ismi Das Bira olduğundan dolayı başına DAS kelimesini koyduk. Sonuna da Ale tipi bira olduğu için ALE kelimesini koyduk. Diesel oldu sana Dies'ale. :=)

Bagaj Degaj Bon Voyaj

Bagaj Degaj Bon Voyaj, ferah ve aromatik bir deneyim sunuyor. Bu biramız sürekli üretimde olacak. Her zamanki gibi kolay içimli, dengeli, aromatik, el yapımı bir blonde ale. Açık renkli ve %5.5 alkol oranına sahip. Şerbetçi otlarının sunduğu turunçgil ve floral notaların keyfine varın.​ Biramızı fermentasyon bittikten sonra soğuk tankımızda 4 hafta boyunca bekletiyoruz. Durulması için dışarıdan hiç bir katkı maddesi kullanmadan, sadece yer çekiminden faydalanarak, mayanın çökmesini sağlıyoruz ve sizler için şişeliyoruz, fıçılıyoruz. 

Bagaj Degaj Bon Voyaj.png

DAS Dies' Dos

Das Dies'Dos, 2022 senesinde bir defaya mahsus üretilmiş olan özel bir biraydı. Çekya tarzı bir dark lager. Kolay içimli, koyu renkli, aromatik, el yapımı bir lager. 2022 Mart ayında özel bir ürün olarak ürettik. Daha doğrusu Ocak ayında ürettik, Mart ayına kadar bekledik. Çünkü biz biranın dördüncü elementinin de zaman olduğuna inanıyoruz. Emek ve zaman, biranın içindekilerle birleşince, çok daha iyi sonuçlar elde ediyoruz.

Das Dies'Dos.png

Das Dies'Dos'un rengi koyu kahve, kendisi lager mayasıyla düşük sıcaklıklarda fermente edildi. İki ay boyunca, sıfır derecede dinlendirildi. Pastörizasyon ve filtreleme yapılmadı. ​İlk lansmanımız ve en büyük heyecanımızı bu bira ile Maslak'ta Sanayi-1A'da yaşamıştık. Harika bir gündü. Gelen herkese çok teşekkür ediyoruz.

Bu biramızın ismini Das Dies'Dos koyduk. Dos, MS_Dos. Geçmişe bağlılık, klasik ve alışılmış, ama farklı bir keyif veren bir bira. Eskilerden yüzümüze tebessüm getiren bir anı gibi. İşte Das Dies'dos da böyle ortaya çıktı. Etiketimizin üzerine bir command prompt koyduk, ve buraya biramızın mayalanma, fermantasyon başlangıcı ve şişeleme gibi tarihleri koyduk. Bu dikkatinizi çekmiş miydi?

Formumuzu Doldurun, #dasnerede haritasında yerinizi alın!

Alkol satış ruhsatınız varsa, bizi de ürün gamınıza dahil edebilirsiniz. Kraft birayı seviyorsanız ve bizi de satış noktanızda görmek isterseniz, formumuzu doldurabilirsiniz. Herhangi bir dağıtım şirketi ile çalışmıyor, dağıtım ve satış kanallarını kendimiz yürütüyoruz. Formumuzu doldurursanız, size hemen dönüş sağlarız.

bottom of page